Your browser is out-of-date.

You need to update your browser to use the site.

Update to the latest version of Internet Explorer
suplementy1.pl

Dla meteoropatów

Czy żyjesz pod dyktando pogody?

Za oknem świeci słońce, a Ty czujesz się rozdrażniona/y i Twój organizm podpowiada Ci, że zaraz spadnie deszcz?! Dzieciaki mówią, że masz nadprzyrodzoną moc przepowiadania pogody, a dla Ciebie… to straszna udręka. Przed każdą zmianą pogody, Twoje samopoczucie pogarsza się i tracisz ochotę na wszelkie przyjemności.

Czy wiesz, że aż 50-70% Polaków* ma ten sam problem?!

Tak, aż tylu meteoropatów jest w naszym kraju. A najgorszym okresem dla osób wrażliwych na zmiany pogody jest przesilenie wiosenne.

Kim dokładnie są meteoropaci?

To osoby, które doświadczają negatywnych reakcji na zmiany pogody. Istotą meteoropatii jest proces przystosowania się organizmu człowieka do zmian zachodzących w atmosferze, a niestety dzisiejszy styl życia powoduje, iż coraz mniej żyjemy w zgodzie z naturą.

Pracując w stresie od rana do wieczora, nie mamy czasu na wypoczynek na łonie natury. Otaczające nas samochody oraz elektronika, która zawładnęła naszym życiem, powodują, że systematycznie odrywamy się od środowiska naturalnego i powoli maleje nasza zdolność adaptacji do zmian atmosferycznych. Dodatkowo położenie naszego kraju w strefie umiarkowanej, charakteryzującej się dużą zmiennością pogody, zdecydowanie nie sprzyja meteoropatom.

Osoby wrażliwe na pogodę mogą różnie reagować. U jednych występują objawy gośćcowe charakteryzujące się bólami kości, stawów, mięśni, nerwobólami, w tym także mogą zaostrzyć się przewlekłe choroby zwyrodnieniowe czy zapalne stawów. U innych pojawiają się objawy nieżytowe, czyli dolegliwości żołądkowo-jelitowe w postaci bólów brzucha czy biegunek, a u kolejnych objawy mózgowe, wyrażające się zaburzeniami sfery emocjonalnej i intelektu. Inny podział dotyczy dolegliwości niebólowych, które mogą pojawiać się przy zmianie pogody. Są to objawy fizyczne, takie jak senność, zmęczenie, duszność, obniżona koncentracja, nadpobudliwość bądź psychiczne – pogorszenie nastroju, zdenerwowanie, apatia, ogólne rozbicie, brak chęci do działania.

Meteoropaci różnią się również pod względem zmian atmosferycznych, na które reagują:

- Typ K: odczuwa dolegliwości przy przechodzeniu chłodnego frontu, a dobrze znosi łagodny, ciepły klimat. Osoby takie są skłonne do przeziębień i nerwic.

- Typ W: odczuwa dolegliwości przy przechodzeniu ciepłego frontu, natomiast dobrze znosi zwłaszcza klimat górski.

- Typ G (mieszany): stanowią osoby reagujące zarówno na fronty ciepłe, jak i zimne. I takich osób jest najwięcej.

Jeśli i Ty żyjesz pod dyktando pogody, dowiedz się jak możesz sobie choć trochę pomóc.

Oczywiście najlepiej byłoby żyć zgodnie z naturą i z własnym organizmem, co niestety przy dzisiejszym tempie życia jest praktycznie niemożliwe.

Dlatego też zmodyfikuj codzienny styl życia:

  • Stosuj zrównoważoną, lekkostrawną dietę bogatą w beta-karoten (Beta Carotene), witaminę C (np. C 300 Plus with Rose Hips and Bioflavonoids) oraz witaminę E (Vitamin E).
  • Codziennie zadbaj o odpowiednią podaż składników mineralnych (Full Spectrum, Power Mins, seria Vital).
  • Z pomocą magnezu i witamin z  grupy B (MagneZi B6) wzmacniaj układ nerwowy, gdyż jego prawidłowe funkcjonowanie poprawia samopoczucie oraz odpowiednio reguluje wrażliwość na bodźce zewnętrzne.
  • By pobudzić organizm sięgnij po guaranę (Energy&Memory).
  • Przy gwałtownych zmianach pogody unikaj picia kawy i mocnej herbaty oraz ograniczaj tłuste mięsa i sery.
  • Pamiętaj też o wypijaniu odpowiedniej ilości wody (co najmniej 2 litry dziennie).
  • Uprawiaj ulubiony sport przynajmniej 3 razy w tygodniu po 30 minut. Wybór dyscyplin sportowych jest naprawdę ogromny, więc z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Aktywność fizyczna nie tylko wzmocni Twoją kondycję i wytrzymałość, ale również poprawi Twój nastrój.
  • Codziennie wybierz się na spacer, jeśli to tylko możliwe zabierz ze sobą rodzinę. Wzmocni to Wasze więzi oraz pobudzi ciało i mózg do działania. Jest to również bardzo ważne dla Twoich dzieci, borykających się ze zmęczeniem wiosennym oraz nadmiarem nauki i stresu.
  • Zapewniaj swojemu organizmowi 8 godzin snu. Śpij w miarę możliwości przy lekko uchylonym oknie lub przed położeniem się do łóżka porządnie wywietrz sypialnie.
  • Ubieraj się odpowiednio do często zmieniającej się wiosną temperatury powietrza.
  • Unikaj alkoholu i palenia papierosów.
  • Skorzystaj z mocy BioHarmonex BH3, który wśród 25 programów zawiera jeden specjalny program wskazany dla meteoropatów (Antifront). BioHarmonex BH3 wspiera naturalne procesy zachodzące w organizmie poprzez dopasowanie wytwarzanego zewnętrznie pola elektromagnetycznego do naturalnego pola elektromagnetycznego wytwarzanego przez określone tkanki ciała. Program Antifront można łączyć z Oregano Oil oraz Polinesian Noni Juice, które potęgują jego działanie.


Dzięki wprowadzeniu powyższych modyfikacji stylu życia, Twojemu organizmowi powinno być łatwiej przystosowywać się do zmian warunków atmosferycznych, a Tobie odzyskać pogodę… ducha.

*dane z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej

CVI Polska

Top