Your browser is out-of-date.

You need to update your browser to use the site.

Update to the latest version of Internet Explorer
suplementy1.pl

LIQUID CHLOROPHYLL

 • Producent: Calivita
 • Ilość: 473 ml
 • Dostępność: W magazynie
 • Cena detaliczna: 286,00 zł
 • Nasza cena: 215,00 zł

 
LIQUID CHLOROPHYLL - OCZYSZCZANIE ORGANIZMU!
  


Liquid Chlorophyll – produkt zawierający chlorofilinę z lucerny. Przez wieki chlorofil, pochodzący z lucerny, był stosowany na całym świecie w celu oczyszczania organizmu.

W medycynie naturalnej już od wielu lat wykorzystywano właściwości odtruwające zielonych barwników - chlorofilu i jego pochodnej - chlorofiliny, uzyskiwanych z naturalnych źródeł, np. lucerny. Obecnie ich skuteczność potwierdzają wyniki wielu badań naukowych, które wskazują, że substancje te mogą istotnie zmniejszać ryzyko uszkodzeń organizmu przez: wolne rodniki, chemiczne czynniki rakotwórcze oraz szkodliwe promieniowanie. Zdolność wiązania przez chlorofil lub chlorofilinę potencjalnych substancji rakotwórczych, zmniejsza ich absorpcję z przewodu pokarmowego oraz redukuje kumulację w tkankach.

Chlorofiliny mogą być także stosowane jako "wewnętrzne dezodoranty" - wpływają na aktywność enzymów rozkładających białka, hamując powstawanie nieprzyjemnych zapachów. Korzystnie oddziałują na procesy regeneracji, tworząc niesprzyjające środowisko dla rozwoju bakterii i przyspieszając gojenie ran.
 
Obecnie coraz częściej mamy do czynienia z substancjami chemicznymi, wywierającymi negatywny wpływ na nasz organizm, znajdującymi się m.in. w produktach spożywczych, lekarstwach, zanieczyszczonym powietrzu, czy powstających w wyniku różnorodnych procesów przemiany materii. Chlorofil oferuje naturalną ochronę przed niekorzystnym działaniem tych substancji!
 
Chlorofil jest zielonym barwnikiem, który w znacznych ilościach znajduje się w chloroplastach liści roślin. Barwniki to związki chemiczne, które pochłaniają światło widzialne o określonej długości fali. W procesie fotosyntezy przekształcają energię słoneczną w energię chemiczną.
 
Chlorofil wykorzystuje głównie światło czerwone i niebieskie – z tego powodu liście bogate w chlorofil są zielone.
 
Przez wieki chlorofil, pochodzący z lucerny, był stosowany na całym świecie w celu oczyszczania organizmu.
 
Lucerna siewna jest bogatym źródłem:

 • białka,
 • chlorofilu,
 • beta-karotenu,
 • witamin: A, D, E, B6, K,
 • oraz enzymów,
 • posiada alkalizujący wpływ na układ trawienny, co w dzisiejszych czasach nabiera coraz większego znaczenia.
Jak działa chlorofilina sodowo-miedziowa?
 • wykazuje działanie rewitalizujące
 • korzystnie wpływa na metabolizm 
 • dba o kondycję włosów i paznokci
 • oferuje naturalne wzmocnienie zarówno osobom odczuwającym zmęczenie fizyczne i psychiczne, jak i wszystkim odżywiającym się nieracjonalnie
Komu szczególnie polecamy?
 • Osobom dbającym o utrzymanie właściwej równowagi kwasowozasadowej.
 • Wszystkim chcącym oczyścić organizm z toksyn.
 • Osobom odczuwającym zmęczenie fizyczne oraz psychiczne.
 • Wszystkim osobom narażonym na codzienny stres.
 • Osobom odżywiającym się nieracjonalnie.
 • Osobom spożywającym żywność wysoko przetworzoną oraz fast food.
 • Wszystkim dbającym o włosy i paznokcie.

 
Liquid Chlorophyll - Pozbądź się toksyn!
  


W przypadku nadmiernej podaży białek, spożywania słodyczy, picia kawy, napojów gazowanych, do naszego organizmu dostają się chlorki oraz fosforany. Z tych substancji mogą powstać kwaśne produkty przemiany materii, które – jeśli nie zostaną usunięte z organizmu – mogą gromadzić się w tkankach. W takiej sytuacji zaleca się rozpoczęcie diety oczyszczającej, w której Liquid Chlorophyll może „podać pomocną dłoń”.

Skuteczne odtruwanie pociąga za sobą zmiany w sposobie odżywiania i w stylu życia. Wyeliminowanie ze swojej diety cukru, kawy, alkoholu, tytoniu, niepotrzebnie stosowanych leków oraz substancji chemicznych, minimalizuje obciążenie toksynami. Ponadto picie większych ilości czystej wody, zwiększenie ilości błonnika poprzez włączenie większych ilości owoców i warzyw, czy stosowanie naturalnych suplementów diety to podstawowe kroki w procesie detoksykacyjnym.
 
UWAGA!
Chlorofil nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży lub podczas karmienia piersią.
Przyjmowanie chlorofilu może spowodować zielone zabarwienie moczu lub kału, a także języka.
 
Liquid Chlorophyll
 
Składnik aktywny/5 ml:
Chlorofilina sodowo-miedziowa (z lucerny siewnej).....15 mg
Roztwór aromatyzowany olejkiem miętowym.
 
Sposób użycia: 1 łyżeczka (5 ml) dziennie do wody. Produkt zamieszać przed użyciem. Po otwarciu przechowywać w lodówce.

Opakowanie: 473 ml

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Produkt należy przechowywać zamknięty w suchym i chłodnym miejscu, niedostępnym dla dzieci.

Czy wiesz, że…

Chlorofil to zielony barwnik, występujący w roślinach, m.in. brokułach, sałacie, pietruszce, kapuście, lucernie siewnej, pokrzywie, itp. Jego nazwa wywodzi się z greckiego: chloros – zielony i phyllon – liść. W 1915 r. Richard Willstatter otrzymał nagrodę Nobla za opisanie jego chemicznej struktury. Kiedy 15 lat później inny naukowiec – dr Hans Fisher – otrzymał nagrodę Nobla za badania nad hemoglobiną, ujawniło się zadziwiające podobieństwo między strukturą tych dwóch substancji, co oczywiście wprawiło w zdumienie ówczesnych naukowców.

Podstawą struktury chlorofilu jest pierścień porfirynowy podobny do hemu w hemoglobinie. W chlorofilu centralnym atomem jest magnez zamiast żelaza, które występuje w hemoglobinie. Do pierścienia porfirynowego przyłączony jest łańcuch boczny (fitol).

Naturalny chlorofil jest mało odporny na zmiany pH, szczególnie w środowisku kwaśnym. Jest wrażliwy na działanie światła, temperatury, utlenianie, nie rozpuszcza się w wodzie. W suplementach diety często stosuje się jego pochodne – chlorofiliny, które są trwalsze od chlorofilu, rozpuszczają się w wodzie i są one odporne na światło. W porównaniu z chlorofilem mają intensywniejsze i czystsze zielonkawe zabarwienie. Chlorofiliny uzyskuje się w wyniku hydrolizy alkalicznej i odszczepienia łańcucha bocznego (fitolu) z cząsteczki chlorofilu. Następuje wymiana magnezu w cząsteczce chlorofilu na jony miedzi, a grupy karboksylowe są neutralizowane do soli sodowych.

Chlorofilina podobnie jak chlorofil wykazuje właściwości oczyszczające organizm z nagromadzonych toksyn. Ma zdolność tworzenia kompleksów molekularnych z niektórymi substancjami chemicznymi, m.in. z wielopierścieniowymi węglowodorami aromatycznymi występującymi w dymie tytoniowym, niektórymi aminami znalezionymi w mięsie gotowanym, a także aflatoksynami. Wiążąc szkodliwe substancje zmniejsza ich przenikanie do wrażliwych tkanek.

Ponadto chlorofilina posiada zdolności alkalizujące, wspomagając odzyskanie równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie. Jest doskonałym antyutleniaczem, może zmniejszyć oksydacyjne uszkodzenie komórek. Stymuluje i ułatwia trawienie. Chlorofiliny są również stosowane jako ,,wewnętrzne dezodoranty’’, gdyż wpływają na aktywność enzymów rozkładających białka, hamując powstawanie nieprzyjemnych zapachów.

Produktem zawierającym chlorofilinę sodowo-miedziową pochodzącą z lucerny siewnej jest Liquid Chlorophyll CaliVita®.
CVI Polska
Literatura dostępna w Dziale Rozwoju Produktu i Rejestracji

Źródło: calivita.com.pl

Top