Your browser is out-of-date.

You need to update your browser to use the site.

Update to the latest version of Internet Explorer
suplementy1.pl

Biznes CaliVita

MLM: pewna i godna emerytura

Trzy najważniejsze, równorzędne filary CaliVita® to: zdrowie, wsparcie know-how oraz własny, dochodowy biznes. Wszystkie te wartości są równie istotne, a najlepszym tego potwierdzeniem są osoby, które dzięki CaliVita® odniosły już sukces, a mimo to nie zaprzestały pracować. Działają nadal, wspierając swoją wiedzą i doświadczeniem wszystkie te osoby, które dążą do zapewnienia sobie bezpiecznej i stabilnej przyszłości we współpracy z CaliVita®. I to przede wszystkim do nich skierowany jest ten artykuł.

Czy uda mi się żyć godnie i wspierać swoją rodzinę, kiedy przestanę już być aktywny zawodowo?

calivita-mlmTylko nieliczni odpowiednio wcześnie zastanawiają się nad tą kwestią i rozpoczynają planowanie, by zabezpieczyć się finansowo po przejściu na emeryturę. Zdecydowana większość uświadamia sobie ten problem zbyt późno albo całkiem za późno licząc, że ktoś inny (państwo) zadba o ich przyszłość. Prawda jest jednak taka, że nikt nie przejmuje się naszą sytuacją finansową po przejściu na emeryturę. A wręcz w ostatnich latach byliśmy świadkami wielkich perturbacji ekonomicznych na rynkach światowych, kryzys w sektorze bankowym pochłonął również ogromną część życiowych oszczędności wielu ich klientów. Co gorsza, rządy wielu krajów zaczęły sięgać, poprzez specustawy, do prywatnych funduszy emerytalnych, by uzupełniać rosnące krajowe deficyty budżetowe, jednocześnie pozbawiając miliony swoich obywateli środków finansowych odłożonych właśnie na emeryturę.

Praca przez 40 lat?

„Wielki plan marketingowy rządu” przewiduje obowiązek pracy dla każdego obywatela przez ok. 40 lat i pobieranie przez ten okres podatków, by w zamian zaoferoemer1.jpgwać określoną kwotę emerytury wypłacaną w trybie miesięcznym po ukończeniu wymaganego wieku i stażu pracy. Jednak jedną z bolączek takiego sytemu jest fakt, że państwowa emerytura nie może być dziedziczona! Oznacza to, że śmierć jednego członka rodziny powoduje jednocześnie „pochowanie” zabezpieczenia finansowego dla jego najbliższych.

Ponadto państwowe emerytury są wypłacane z puli środków pochodzących z podatków osób aktywnych na rynku pracy. Natomiast w krajach rozwiniętych społeczeństwo szybko starzeje się przy malejącej liczbie urodzeń. Zatem liczba osób w wieku produkcyjnym (utrzymujących de facto obecnych emerytów) drastycznie kurczy się, co dotyczy również Polski. Oznacza to, że bez zasadniczych zmian strukturalnych, państwowy system emerytalny może upaść!

Obecnie nawet prywatny fundusz emerytalny nie stanowi bezpiecznego rozwiązania, ponieważ powierzane oszczędności inwestowane są głównie na giełdzie papierów wartościowych. Jeśli giełda rośnie, wartość przyszłej emerytury zwiększa się. Lecz w przypadku gwałtownych spadków (jak to miało miejsce podczas ostatniej bessy), wartość emerytury proporcjonalnie maleje i może upłynąć dużo czasu nim odrobi straty. Oznacza to, że w niedalekiej przyszłości wiele starszych osób może pozostać bez wystarczających środków do życia.

Pasywny dochód jak emerytura

„Plan marketingowy na całe życie” to taki plan, który zakłada kumulowanie odpowiednich środków finansowych, by po przejściu na emeryturę być w stanie pokrywać niezbędne wydatki, włącznie z rosnącymi z wiekiem wydatkami związanymi z opieką medyczną oraz zabezpieczyć rodzinę na wypadek śmierci. Wiele osób uważa, że taki plan jest wręcz nierealny. Powody takiego toku myślenia są dość oczywiste. Powszechna jest bowiem opinia, że oszczędzanie w czasie aktywnego życia zawodowego jest bardzo trudne, a zgromadzenie odpowiednich funduszy zapewniających godną emeryturę – co oznacza posiadanie lokaty bankowej o wartości co najmniej miliona dolarów – to dla wielu osób nieosiągalne. Dlatego pozbawieni złudzeń, rezygnują z „oszczędzania na starość”. Posiadanie w banku pewnych funduszy jest oczywiście dobrym pomysłem, ale czy to oznacza bezpieczną i godną emeryturę?

Naszym zdaniem podstawą bezpiecznej emerytury jest regularny comiesięczny dochód pasywny - który przewyższa Twoje miesięczne wydatki! Czym jest dochód pasywny? To wszystkie Twoje dochody, które nie są wynikiem aktualnej aktywności zawodowej. Pochodzi on z wcześniej poczynionych dokonań, działalności. Na przykład tantiemy od napisanych książek, utworów muzycznych lub dochody z marketingu sieciowego MLM, wynajmu nieruchomości, dywidendy, obligacje itp. Kiedy Twoje dochody pasywne przekraczają Twoje miesięczne wydatki, stajesz się niezależny i zyskujesz bezpieczeństwo finansowe. Sam decydujesz - czy nadal pracować, czy zająć się swoim hobby. Nie jesteś uzależniony od pracodawcy! Co więcej – nie jesteś również uzależniony od swojej zdolności do pracy, a przede wszystkim od państwowej emerytury.

Stań się wolny i niezależny

calivita-biznesNa ten temat istnieją dosłownie setki opracowań, książek i nigdy nie jest za późno, by zacząć inwestować we własną wolność finansową. Plan marketingowy oraz Biznes Premiowy CaliVita® mogą Ci pomóc w budowie elastycznego, dochodowemer.jpgego biznesu w ramach marketingu sieciowego MLM. Budując we współpracy z CaliVita® stabilną, dobrze zorganizowaną sieć dystrybutorów, możesz zyskać źródło dochodu pasywnego w postaci wysokich wypłat bonusowych.

Większość z nas odnosi się do emerytury jak do odległego pojęcia, które kiedyś w przyszłości będzie nas dotyczyć… kiedy dopiero jako osoby starsze, zmęczeni pracą przez wiele dekad, odpoczniemy. Ale to właśnie wtedy drastycznie obniża się jakość naszego życia i najczęściej pod koniec miesiąca brakuje nam na życie pieniędzy ze świadczeń emerytalnych. Jeśli rozejrzymy się, zauważymy, że faktycznie to zjawisko jest już powszechne.

My uważamy, że może być inaczej. Naszym zdaniem godna emerytura jest możliwa, jeśli zadbasz o nią wcześniej, na odpowiednim etapie swojego życia.

Spośród aktywnych Klubowiczów w CaliVita®, znajdziesz przykłady osób, które osiągnęły wolność osobistą już w wieku około 30 lat. Oni potwierdzą, że każdy, kto pójdzie w ich ślady, mając dobry 3–5-letni plan, dzięki ciężkiej pracy może „przejść na emeryturę” i kontrolować swoje życie.

Emerytura czy dochód pasywny?

Skontaktuj się z NAMI i dowiedz się, jak zadbać o godną emeryturę i niezależność finansową! 

Katarzyna i Marek Dubiel - Menedżerowie CaliVita


 

Jak wybrać dobrą firmę MLM?

W dzisiejszych czasach to wielka sztuka, by pośród wielu firm kuszących obietnicami znaleźć tę właściwą, z którą warto podjąć współpracę i związać swoją przyszłość.

Coraz częściej jesteśmy bombardowani różnorodnymi - z pozoru znakomitymi - propozycjami oferującymi fantastyczne panaceum z możliwością uzyskania szybkiego kilkumilionowego dochodu przez pojawiające się na rynku nowe systemy network. Niestety wiele łatwowiernych osób pada ofiarą takich przedsiębiorstw obiecujących duży zysk przy niewielkim wysiłku. Jednak już po kilku miesiącach dostrzegają, że ich marzenia o szybkiej fortunie są nierealne, przekonując się, że „w biznesie pieniądze nie rosną na drzewach”. Dlatego chciałbym przedstawić w tym artykule krótkie kompendium wiedzy, na co należy zwracać uwagę, wybierając firmę działającą w systemie MLM lub, jeśli już dokonałeś wyboru, jaką stosować argumentację, by przekonać potencjalnego współpracownika.

1. Sprawdzona firma

Eksperci uważają, że należy przystępować tylko do takiej firmy, która udowodniła, że potrafi przynosić zysk: istnieje na rynku co najmniej 5-10 lat i ma realne osiągnięcia. Z rezerwą należy podchodzić do nowych przedsiębiorstw, gdyż w rzeczywistości ok. 80% takich firm upada w ciągu 5 lat bez względu jak bardzo atrakcyjne mogą wydawać się ich perspektywy. CaliVita® opiera się na stabilnych fundamentach już od 20 lat i działa na wielu rynkach zagranicznych. Stwarza więc realne perspektywy.

2. Szeroka gama produktów

Wiele firm próbuje zdobywać rynek, oferując tylko jeden produkt. Zmuszone są więc do agresywnej kampanii reklamowej przedstawiającej ich wyrób jako panaceum na wszystkie dolegliwości. Przez pewien czas może im się nawet udać utrzymać takie wrażenie. Jednak po dwóch, trzech miesiącach każdy uświadamia sobie, że tylko oferta z szeroką gamą produktów może spełniać indywidualne oczekiwania. Wybierając spośród ponad setki produktów CaliVita®, każdy znajdzie produkt, najbardziej odpowiadający jego potrzebom.

3. Rozsądne ceny

W marketingu sieciowym stosunek ceny jest zazwyczaj odpowiedni do jakości oferowanych produktów. Jednak niektóre firmy, aby przyciągnąć dystrybutorów wyższymi procentowo bonusami, narzucają bardzo wysoką marżę (na swoje produkty). Taka praktyka znacząco wpływa na podwyższenie cen oferowanych towarów, co prędzej czy później zniechęca klientów do zakupów. Produkty CaliVita® są sprzedawane po uczciwej i przystępnej cenie. Stanowią bogactwo aktywnych składników w odpowiednich dawkach i opakowaniach.

4. Uczciwe warunki rejestracji/przystąpienia do Sieci

Prawdopodobnie to jeden z najważniejszych aspektów branych pod uwagę przy wyborze firmy MLM. Stabilny biznes można budować tylko wówczas, kiedy warunki rejestracji są przystępne dla każdego, zwłaszcza w kontekście finansowym, umożliwiającym każdemu przystąpienie do Sieci. Wiele firm ustanawia zbyt wysokie opłaty rejestracyjne, obiecując nowym członkom szybkie i wysokie zarobki, jeśli „tylko” namówią inne osoby do przystąpienie do sieci, poprzez wykupienie startera, niejednokrotnie nawet o wartości kilkuset czy nawet kilku tysięcy złotych. W takim wypadku zazwyczaj szybko okazuje się, że trudno pozyskać kolejne osoby, które są w stanie na rozpoczęcie współpracy wydać jednorazowo tak dużą kwotę. Często więc zostajemy z pokaźnym pakietem produktów, których nie potrzebujemy i które ciężko odsprzedać. Do CaliVita® możesz przystąpić i/lub zacząć budować z nią biznes, nabywając tylko jeden lub dwa produkty, a warunki rejestracji są możliwe do spełnienia praktycznie dla każdego.

5. Nie ma obowiązku dokonywania comiesięcznych zakupów na poziomach konsumenckich

Wiele firm zobowiązuje konsumentów i swoich członków do dokonywania przymusowych comiesięcznych zakupów oraz do realizacji wymagającego planu biznesowego. W efekcie osoby, które już na samym początku poniosły wysokie koszty pakietu startowego i muszą w następnych miesiącach dokonywać kolejnych zakupów, szybko tracą motywację, reklamując taką firmę z przymusu. Promując produkty w takich okolicznościach, szybko wypalają się i rozczarowani oceniają niekorzystnie pozostałe firmy z branży MLM. A przecież nie wszystkie działają tak samo. W CaliVita® jesteś uprawniony do wypłat bonusowych na podstawie obrotów, które wypracowałeś ze swoją grupą nawet wówczas, kiedy - będąc na poziomach konsumenckich - nie dokonujesz żadnych zakupów osobistych przez kilka miesięcy. Oczywiście, jeśli chcesz rozwijać własny biznes w CaliVita®, regularne przyjmowanie suplementów diety jest uzasadnione. W ten sposób stajesz się wiarygodny dla swoich klientów.

6. Produkty spełniające prawdziwe potrzeby

Istotą systemu MLM jest pozyskanie wielu konsumentów, którzy polubią nasze produkty i będą chcieli je przyjmować przez długi okres czasu, a wręcz jeśli będą z nich zadowoleni, będą je rekomendować innym. W obecnych czasach ze względu na styl życia stosowanie suplementów diety staje się bardzo wskazane. Z ich pomocą możemy wspomóc najważniejszą dla nas wartość, jaką jest zdrowie. Gwarancją jakości naszych produktów jest fakt, że CaliVita® działa i rozwija się w kraju i za granicą już od 20 lat bez żadnych reklam w mass mediach. Doświadczenia naszych konsumentów mówią same za siebie i są najlepszą formą rekomendacji. Ilość sprzedanych produktów stanowi potwierdzenie satysfakcji naszych klientów, która z kolei jest podstawą do dalszych zamówień przez następne miesiące oraz wypłat bonusowych dla osób aktywnych w zależności od uzyskanego obrotu.

7. Stabilna linia sponsorska, odpowiedzialny i godny zaufania zarząd

Być może także spotkałeś osoby, które w ciągu ostatnich 3 lat proponowały Ci po raz piąty nowy, fantastyczny biznes MLM? Takie osoby, kiedy tylko pojawi się nowy obiecujący system MLM, zaczynają w nim działać, niszcząc reputację naszego zawodu.

W CaliVita® to dzięki jej zarządowi i wartościom, my i nasza rodzina mamy możliwość współpracy z firmą, która przez 20 lat tworzyła stabilne zaplecze, zawsze nas wspierała i dokładała wszelkich starań, byśmy mogli doświadczyć jak najlepszej jakości życia. Prawie 20-letnie doświadczenie naszych sponsorów, ich oddanie i lojalność wobec Firmy mogą być przykładem dla tych wszystkich, którzy szukają odpowiedniej firmy do współpracy w segmencie MLM.

Zarówno nam, jak i naszej rodzinie udało się znaleźć właściwą Firmę! Życzymy Ci, by CaliVita® spełniła również Twoje marzenia!

Życzymy samych sukcesów i dobrych decyzji!

 


Top