Your browser is out-of-date.

You need to update your browser to use the site.

Update to the latest version of Internet Explorer
suplementy1.pl

CHOLESTONE

 • Producent: Calivita
 • Ilość: 90 tabletek
 • Dostępność: W magazynie
 • Cena detaliczna: 142,00 zł
 • Nasza cena: 107,00 zł
  
CHOLESTONE - Prawidłowy poziom cholesterolu, serce pod kontrolą!

 

Cholestone - zestaw składników naturalnego pochodzenia zapewnia odpowiednią ilość antyutleniaczy w organizmie.  Składniki aktywne produktu Cholestone znacznie wspomagają utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu i dobrego stanu zdrowia.
 
Podwyższony poziom cholesterolu w znacznej części populacji to często efekt niewłaściwej diety oraz predyspozycji genetycznych. W dłuższej perspektywie czasu taki stan rzeczy może nieść ze sobą ogromne ryzyko. Poprzez odpowiednią dietę, styl życia oraz stałą kontrolę naszego zdrowia możemy uczynić wiele dobrego dla naszego organizmu.
 
Składniki Cholestone skutecznie wspierają utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu i dobrego stanu zdrowia.
 
Cholesterol to jedna z substancji produkowanych przez nasz organizm, której potrzebujemy w ściśle określonych ilościach. Stanowi składnik każdej komórki, jest również podstawowym elementem wielu hormonów (w tym płciowych).
 
W osoczu krwi cholesterol występuje w powiązaniu z białkami w postaci lipoprotein. O stopniu ryzyka rozwoju miażdżycy decyduje ilość cholesterolu w poszczególnych frakcjach:

 • lipoproteiny o małej gęstości LDL i lipoproteiny o bardzo małej gęstości VLDL - oznaczają tzw. „zły" cholesterol, który zwykle odkłada się na ściankach naczyń krwionośnych;
 • lipoproteiny o wysokiej gęstości HDL to tzw. „dobry" cholesterol, który jest kierowany z tkanek do wątroby. 

Cholesterol LDL nasila, podczas gdy HDL blokuje odkładanie się tłuszczów w ścianach naczyń krwionośnych.
 
Dlatego też z punktu widzenia naszego zdrowia, nie wystarczy śledzenie ogólnego poziomu cholesterolu - przede wszystkim należy zwrócić uwagę na proporcje pomiędzy wartościami „dobrego" i „złego" cholesterolu.
 
Poziom cholesterolu w organizmie w dużej mierze zależy od predyspozycji genetycznych, ale znaczący wpływ mają również inne czynniki, na które mamy wpływ. Należą do nich niezdrowa dieta (uboga w błonnik, zawierająca zbyt duże ilości tłuszczów nasyconych, itp.), siedzący tryb życia, nadmierne spożycie alkoholu, jak również stres.
 
Składniki aktywne produktu Cholestone:

 • Olej lniany - to jeden z najbogatszych naturalnych źródeł kwasów omega-3. Korzystnie wpływa na poziom cholesterolu i lipidów we krwi. Działa jak teflon w naczyniach krwionośnych i nie pozwala cholesterolowi przyklejać się do ścianek naczyń. Zmniejsza skłonność do zakrzepów.
 • Pektyny z jabłek to z kolei rozpuszczalny w wodzie błonnik, który wiąże cholesterol dostarczony z pokarmem i dlatego ma wpływ na utrzymywanie jego prawidłowego poziomu.
 • Czosnek ma wiele zastosowań. Pozytywnie oddziałuje na poziom lipidów we krwi. Chroni tętnice i serce, działa antymiażdżycowo, przeciwzapalnie i przeciwpasożytniczo.
 • Lecytyna z kolei odgrywa ważną rolę w metabolizmie tłuszczów, wspomaga ich trawienie.
 • Witaminy C i E to dwa silne antyoksydanty, które uczestniczą w ochronie wielonienasyconych kwasów tłuszczowych przed atakiem wolnych rodników. Dodatkowo witamina E odmładza nie tylko skórę, ale także naczynia krwionośne.
 • Chrom korzystnie wpływa na metabolizm węglowodanów, białek i tłuszczów, na utrzymanie równowagi pomiędzy poziomem cholesterolu LDL i HDL.

W Polsce co druga osoba umiera z powodu chorób układu krążenia. Najczęstszą przyczyną jest wysoki poziom cholesterolu i trójglicerydów we krwi, które sprzyjają miażdżycy, zawałom serca i udarom mózgu.

CHOLESTONE - Serce jak dzwon!

Cholestone
Składnik aktywny / 1 tabletka:
Olej lniany  -  200 mg
Pektyny z jabłek  -  200 mg
Czosnek  -  100 mg
Witamina C  -  60 mg
Witamina E  -  10 mg
Chrom  -  50 µg
Lecytyna  -  100 mg
 
Sposób użycia: 1 tabletka dziennie po posiłku lub według zaleceń.

Opakowanie: 90 tabletek

UWAGA!
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Produkt należy przechowywać zamknięty w suchym i chłodnym miejscu, niedostępnym dla dzieci.
Źródło: calivita.com.pl

Top