Your browser is out-of-date.

You need to update your browser to use the site.

Update to the latest version of Internet Explorer
suplementy1.pl

VITAL 0

  • Producent: Calivita
  • Ilość: 90 tabletek
  • Dostępność: W magazynie
  • Cena detaliczna: 170,00 zł
  • Nasza cena: 128,00 zł 
VITAL "0"  -  Dla osób z grupą krwi "0".
  


VITAL „0” to nowoczesna, naturalna multiwitamina zawierająca oprócz niezbędnych witamin i składników mineralnych także składniki roślinne, które wzmacniają "słabe punkty" osób z grupą krwi „0”.

 
Aby osoby te mogły cieszyć się zdrowiem, zaleca się im stosowanie wybranych składników roślinnych, np. jukkę, natkę pietruszki, kurkumę, korzeń chrzanu i wyciąg z korzenia lukrecji. Wszystkie te składniki roślinne znajdują się w preparacie Vital „0”.
 
Seria produktów Vital to multiwitaminy, dostosowane do indywidualnych potrzeb osób o różnych grupach krwi, zawierające około 40 różnych składników aktywnych. Skład preparatów Vital został opracowany przy wykorzystaniu wyników najnowszych badań naukowych, jak również dobrany zgodnie z zapotrzebowaniem na witaminy, składniki mineralne oraz składniki roślinne osób o danej grupie krwi.
 
Na nasze zdrowie ma wpływ wiele różnorodnych czynników. Nasz sposób odżywiania jest jednym z nielicznych pozostających całkowicie pod naszą kontrolą. Nic więc dziwnego, że wszelkie teorie łączące dietę z dobrą kondycją organizmu cieszą się zainteresowaniem wielu osób. Ciągle wzrasta liczba zwolenników diety dr D'Adamo, która uwzględnia zależność pomiędzy grupą krwi, jadłospisem i stanem zdrowia człowieka.

Tym co łączy, te pozornie nie związane ze sobą czynniki, są zawarte w pokarmach lektyny, które służą do ochrony immunologicznej poszczególnych gatunków roślin i zwierząt. Jeżeli podane z żywnością lektyny są niezgodne z antygenami naszej grupy krwi, to wchodzą w reakcje ze specyficznymi elementami krwinek czerwonych, powodując ich aglutynację (zlepianie), co w efekcie prowadzi do wielu zaburzeń.

A zatem: jeżeli chcemy dłużej cieszyć się zdrowiem, to powinniśmy odżywiać się zgodnie z potrzebami naszego organizmu i jednocześnie dostarczać mu niezbędną ilość składników odżywczych.

Dla wielu z nas zalecenia te są jednak zbyt trudne do wprowadzenia w życie. Kto chciałby cały czas kontrolować swoją dietę, eliminować ulubione dania i wprowadzać inne, niezbyt smaczne, ale za to zawierające niezbędne składniki odżywcze?

Tu właśnie z pomocą przychodzi nam seria Vital zawierająca unikalną kompozycję witamin, składników mineralnych i składników roślinnych, starannie opracowanych dla konkretnej grupy krwi.

Dzięki odpowiednio dobranym składnikom i proporcjom stanowią one nie tylko wspaniałe uzupełnienie naszej diety, ale również dostarczają niezbędnych substancji tym osobom, które nie są skłonne dla własnego zdrowia zrezygnować z ulubionych potraw.

Grupa krwi „0”
W toku ewolucji najwcześniej wykształciła się grupa krwi „0”, która przystosowała się do spożywania mięsa. Osoba z grupą krwi "0" to „myśliwy”, który dla zachowania dobrej formy powinien wciąż spożywać duże ilości produktów pochodzenia zwierzęcego. Charakteryzuje go wrodzony optymizm i wiara we własne siły. Posiada silny system immunologiczny, który czasami zbyt agresywnie reaguje nawet na niewielkie zmiany dietetyczne i środowiskowe. Wykazuje szczególną skłonność do nadwagi i zmęczenia.

Osoby z tą grupą krwi otrzymują z dietą względnie duże ilości witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, żelaza i witaminy C, jednak wykazują zwiększone zapotrzebowanie na witaminy z grupy B.
 
Aby osoby te mogły cieszyć się zdrowiem, zaleca się im stosowanie wybranych składników roślinnych, np. jukkę, natkę pietruszki, kurkumę, korzeń chrzanu i wyciąg z korzenia lukrecji.

Produkt VITAL "O" to znakomita pomoc dla osób z tą grupą krwi:

  • zestaw witamin z grupy B oraz korzeń chrzanu ułatwia przyswajanie pokarmów i poprawia przemianę materii;
  • zwiększona ilość jodu i manganu wspomaga pracę tarczycy;
  • natomiast obecność pietruszki i jukki neutralizuje negatywne skutki diety wysokobiałkowej;
  • zadaniem lukrecji jest ochrona błony śluzowej przewodu pokarmowego;
  • pracę układu trawiennego wspomaga również owoc śliwy, amerykańskiej borówki, pietruszki i kurkumy (wysoce wskazanych dla tej grupy krwi). Ten ostatni składnik to ceniona od wielu lat przyprawa na Dalekim Wschodzie.

Vital 0
Składniki aktywne/1 tabletka:
Wapń - 213,2 mg
Magnez - 57 mg
Witamina C - 60 mg
Liść pietruszki - 50 mg
Korzeń jukki - 30 mg
Cholina - 20 mg
Inozytol - 20 mg
L-cysteina - 20 mg
Owoc śliwy - 20 mg
Ekstrakt z owoców borówki wysokiej (4:1) - 20 mg
Niacyna - 18 mg
Korzeń chrzanu - 15 mg
Ekstrakt z korzenia lukrecji (4:1)  - 10 mg
Kwas pantotenowy - 5 mg
Kwas para-aminobenzoesowy - 5 mg
Kompleks hesperydyny - 5 mg
Cynk - 5 mg
L-glutation - 5 mg
Ekstrakt z ostryża długiego (30:1) - 5 mg
Rutyna - 4 mg
Bioflawonoidy z cytrusów - 4 mg
Żelazo - 3 mg
Witamina B6 – 2 mg
Mangan - 2 mg
Ryboflawina (witamina B2) - 1,6 mg
Tiamina (witamina B1) – 1,4 mg
Beta-karoten - 1,2 mg
Krzem - 1 mg
Miedź - 0,5 mg
Jod - 80 μg
Molibden - 80 μg
Foliany - 50 μg
Bor - 50 μg
Biotyna - 40 μg
Chrom - 20 μg
Selen - 15 μg
Witamina B12 - 1 μg

Sposób użycia: 1 tabletka dziennie po posiłku lub według zaleceń.

Opakowanie: 90 tabletek
 
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Produkt należy przechowywać zamknięty w suchym i chłodnym miejscu, niedostępnym dla dzieci.
Źródło: calivita.com.pl

Top