Your browser is out-of-date.

You need to update your browser to use the site.

Update to the latest version of Internet Explorer
suplementy1.pl

FULL SPECTRUM

  • Producent: Calivita
  • Ilość: 90 tabletek
  • Dostępność: W magazynie
  • Cena detaliczna: 89,00 zł
  • Nasza cena: 67,00 zł


 

 


FULL SPECTRUM - NIEZBĘDNE WITAMINY I SKŁADNIKI MINERALNE!

 

Full Spectrum produkowany jest wyłącznie z substancji naturalnych. Uzupełnia codzienną dietę w witaminy i składniki mineralne, których idealnie dobrane ilości i proporcje zaspokoją potrzeby zarówno dzieci w wieku szkolnym, jak i dorosłych…
 
W większości procesów fizjologicznych różne witaminy ściśle ze sobą współpracują, by osiągnąć zamierzony cel. Jedna tabletka Full Spectrum dostarcza naszemu organizmowi niezbędne substancje. Zawiera odpowiedni kompleks witamin i składników mineralnych w odpowiednich proporcjach w celu osiągnięcia optymalnego efektu.
We współczesnym, zabieganym świecie coraz więcej osób zwraca uwagę na użyteczność i praktyczność. Produkt ten zawiera witaminy oraz składniki mineralne, wspierające prawidłowe funkcjonowanie organizmu, w optymalnej proporcji i łatwo przyswajalnej formie.  
 
Naturalny proces powstawania chelatu u wielu osób przebiega mało skutecznie. Osoby te z trudem przyswajają przyjmowane składniki mineralne. Np. tylko 2-10% przyjętych nieorganicznych związków żelaza zostaje wchłonięte przez organizm.
 
Składniki mineralne przyjmowane w formie chelatów aminokwasowych są łatwiej przyswajane, a więc i lepiej wykorzystywane. Organizm nie potrafi sam wyprodukować składników mineralnych, może je czerpać tylko z żywności. Preparat zawiera również niezbędne witaminy, odpowiedzialne za optymalne działanie naszych procesów fizjologicznych.

Full Spectrum to aż 27 składników aktywnych - kompleksowy preparat zawierający zestaw naturalnych witamin i składników mineralnych w formie łatwo przyswajalnych chelatów, w odpowiednich ilościach i proporcjach zarówno dla dzieci w wieku szkolnym, jak i dorosłych.

Witaminy to niezbędne do życia związki organiczne o różnorodnej budowie. Jednak zawrotne tempo życia i związany z tym stres, coraz większe zanieczyszczenie środowiska, spożycie żywności wysoko przetworzonej, pozbawioniej w znacznej mierze składników odżywczych sprawia, że potrzeby naszego organizmu rosną. Oto przykład: wypalenie jednego papierosa może zniszczyć ok. 100 mg witaminy C. A przecież nasz organizm potrzebuje kompleksu niezbędnych witamin, aby prawidłowo przebiegały różnorodne procesy metaboliczne.
Czerpie je głównie z żywności, ponieważ sam nie jest w stanie (z małymi wyjątkami) ich wytwarzać. Organizm, oprócz witamin, potrzebuje do sprawnego funkcjonowania również składników mineralnych, które musi dostarczyć z dietą. Dostarczenie odpowiedniej ilości składników mineralnych i witamin jest niezmiernie ważne.

Zalety Full Spectrum:

  • to kompleksowy zestaw naturalnych witamin, organicznych minerałów w formie chelatowej (tzn. łatwo przyswajalnej) oraz bioflawonoidów (w naturze występują łącznie z witaminami),
  • właściwy dla każdego, do zachowania witalności, zdrowia i urody, doskonałej kondycji fizycznej i umysłowej oraz utrzymania prawidłowego funkcjonowania organizmu,
  • spełnia wszystkie najwyższe normy jako produkt z naturalnymi witaminami oraz organicznymi minerałami w postaci chelatowej o naturalnych wiązaniach,
  • wytwarzany jest przy użyciu technologii przedłużonego działania – „timed release”, to znaczy, iż składniki aktywne są umieszczone na specjalnych nośnikach, co sprawia, że są one wchłaniane w organizmie w ciągu 8-12 godzin. Zapewnia to ich stały poziom w organizmie. Jest to szczególnie istotne w przypadku witamin rozpuszczalnych w wodzie, gdyż często są one bardzo szybko usuwane z organizmu.

We współczesnym, zabieganym świecie coraz więcej osób zwraca uwagę na użyteczność i praktyczność. Jedna tabletka Full Spectrum dostarcza naszemu organizmowi niezbędne substancje, witaminy oraz składniki mineralne, wspierające prawidłowe funkcjonowanie organizmu, w optymalnej proporcji i łatwo przyswajalnej formie.

Naturalny proces powstawania chelatu u wielu osób przebiega mało skutecznie. Osoby te z trudem przyswajają przyjmowane składniki mineralne. Np. tylko 2-10% przyjętych nieorganicznych związków żelaza zostaje wchłonięte przez organizm.

Składniki mineralne przyjmowane w formie chelatów aminokwasowych są łatwiej przyswajane, a więc i lepiej wykorzystywane. Organizm nie potrafi sam wyprodukować składników mineralnych, może je czerpać tylko z żywności.

UWAGA!
Większość preparatów witaminowo-mineralnych zawiera zestaw witamin z grupy B. Z tego powodu w okresie przyjmowania multiwitaminy mocz może przybrać charakterystyczny kolor i zapach!

Full Spectrum

Składniki aktywne/1 tabletka:
Beta-karoten – 0,9 mg
(w przeliczeniu na Witaminę A – 150 µg)
Biotyna - 40 µg
Chrom  - 25 µg
Cynk - 10 mg
Cholina - 20 mg
Inozytol - 20 mg
Jod - 80 µg
Kompleks bioflawonoidów z cytrusów - 4 mg
Kompleks hesperydyny - 2 mg
Kwas foliowy - 200 µg
Kwas pantotenowy - 5 mg
Magnez (chelat aminokwasowy) - 57 mg
Mangan (chelat aminokwasowy) - 3 mg
Miedź (chelat aminokwasowy) - 1,5 mg
Molibden (chelat aminokwasowy)  - 10 µg
Niacyna - 10 mg
PABA (kwas para-aminobenzoesowy) - 5 mg
Rutyna - 4 mg
Selen (chelat aminokwasowy) - 20 µg
Wapń (chelat aminokwasowy) - 187 mg
Witamina B1 - 1 mg
Witamina B12 - 1 µg
Witamina B2 - 1,1 mg
Witamina B6 - 1,2 mg
Witamina C - 60 mg
Witamina E - 7 mg
Żelazo (chelat aminokwasowy) - 4 mg

Opakowanie: 90 tabletek

Sposób użycia: 1 tabletka dziennie po posiłku lub według zaleceń.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Produkt należy przechowywać zamknięty w suchym i chłodnym miejscu, niedostępnym dla dzieci.
Źródło: calivita.com.pl

Top