Your browser is out-of-date.

You need to update your browser to use the site.

Update to the latest version of Internet Explorer
suplementy1.pl

STRESS MANAGEMENT

 • Producent: Calivita
 • Ilość: 100 tabletek
 • Dostępność: W magazynie
 • Cena detaliczna: 110,00 zł
 • Nasza cena: 83,00 zł


 


Stress Management - pogromca stresu!

 

Stress Management to kompleksowy zestaw naturalnych witamin z grupy „B”, magnez i witamina C, które zapobiegają szkodliwym wpływom dnia codziennego. Polecany jest szczególnie osobom narażonym na stres codziennego życia. Aktywne składniki produktu pomagają także zachować zdrową skórę oraz błony śluzowe, uczestniczą w procesach prawidłowego tworzenia krwi oraz podziału komórek.
 
Stres zwiększa zapotrzebowanie organizmu na witaminy i energię. Witaminy z grupy B skutecznie wspomagają prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Ponadto są ważnym elementem procesów produkcji energii.

Stress Management zawiera pełne spektrum witamin z grupy B pochodzenia naturalnego, a także witaminę C i magnez. Nazywany jest nowoczesną formułą anty-stresową. Składniki aktywne produktu stanowią doskonałe uzupełnienie diety, zapewniają odpowiednią pracę układu nerwowego, a jednocześnie zwiększają zdolności intelektualne, koncentrację, dobry nastrój i optymistyczne podejście do życia, co jest tak istotne do realizacji obowiązków i planów każdego dnia. Pomagają zachować zdrową skórę oraz błony śluzowe, uczestniczą w procesach prawidłowego tworzenia krwi oraz podziału komórek.

Ponadto witaminy z grupy B działają w organizmie jak katalizatory wielu procesów fizjologicznych. Uczestniczą m.in. w metabolizmie węglowodanów (tiamina, ryboflawina, niacyna i kwas pantotenowy), tłuszczów (tiamina, ryboflawina, niacyna, kwas pantotenowy, biotyna), białek (ryboflawina, kwas pantotenowy, witamina B6) i kwasów nukleinowych (tiamina). Odpowiednia podaż składników odżywczych, szczególnie witamin z grupy B, zwłaszcza witaminy B1 (tiamina), witaminy B6 (pirydoksyna), witaminy B12 (kobalamina), kwasu foliowego, niacyny (witamina PP lub witamina B3) oraz magnezu, wykazuje korzystny wpływ na układ nerwowy.

Suplementacja tych składników jest niezwykle istotna, ze względu na dość duże straty, np. podczas procesów technologicznych, czy przechowywania żywności. Najbardziej niestabilną witaminą spośród witamin z grupy B jest tiamina (witamina B1). Podczas przemiału zbóż straty tej witaminy wynoszą 75%. Niacyna (witamina PP) łatwo wypłukuje się podczas blanszowania lub płukania. Zawartość pirydoksyny (witamina B6) w wyniku mrożenia warzyw i owoców może obniżać się od 15-70%, a w czasie obróbki kulinarnej mięsa jej straty wynoszą od 50-70%. Kwas foliowy jest bardzo wrażliwy na działanie wysokiej temperatury, promieni słonecznych oraz kwasowości poniżej pH 7. Świeże warzywa przechowywane w temperaturze pokojowej mogą tracić w ciągu trzech dni nawet do 70% tej witaminy. Kobalamina (witamina B12) ulega niszczeniu przy odparowywaniu wody przy wysokim pH i przy ekspozycji na światło. Straty tej witaminy w  zagęszczonym mleku mogą sięgać 70-90%, a w mleku w proszku suszonym rozpyłowo 20-30%.

Niewłaściwie zbilansowana dieta i straty podczas obróbki technologicznej żywności często prowadzą do niedoborów witamin z grupy B, co w konsekwencji powoduje zaburzenia w układzie nerwowym.

Witaminy z grupy B:

 • Witamina B1 (tiamina) pełni ważną funkcję w przemianie węglowodanów, jest potrzebna do prawidłowej pracy mięśni i układu nerwowego, m.in. poprzez ochronę otoczki mielinowej przed rozpadem i zanikiem, stąd niektórzy nazywają ją nawet "witaminą intelektu".
 • Witamina B2 (ryboflawina) odgrywa ważną rolę w przyswajaniu żelaza (wytwarzaniu hemoglobiny), w syntezie białka oraz w przemianie tłuszczów i węglowodanów. Wpływa korzystnie na wzrost oraz wzrok poprzez zwiększenie wrażliwości siatkówki.
 • Niacyna (witamina PP lub witamina B3) jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania mózgu, obwodowego układu nerwowego. Właściwa podaż niacyny zapobiega przewlekłemu zmęczeniu, osłabieniu pamięci, rozdrażnieniu, wpływa na lepszą koncentrację.
 • Kwas foliowy jest istotny do produkcji endorfin – hormonów szczęścia. Bierze on również udział w produkcji serotoniny i noradrenaliny – substancji neurostymulujących. Serotonina ma działanie uspokajające, odpowiada za odpowiednią ilość snu. Noradrenalina z kolei ma wpływ na aktywność i dynamikę  w ciągu dnia. Odpowiednia podaż kwasu foliowego zmniejsza objawy związane ze zmęczeniem, niepokojem, bezsennością, roztargnieniem, kłopotami z pamięcią. Zaleca się spożycie kwasu foliowego kobietom planującym ciążę i w okresie ciąży, ze względu na korzystny wpływ na rozwój płodu.
 • Kwas pantotenowy (witamina B5) bierze udział w przemianach energetycznych węglowodanów i tłuszczów oraz wpływa na liczne reakcje enzymatyczne. Odgrywa ważną rolę we właściwym funkcjonowaniu nadnerczy. Wpływa na budowę naskórka i kolor włosów.
 • Witamina B6 (pirydoksyna) uczestniczy w wielu istotnych reakcjach metabolicznych, bierze udział w przemianie aminokwasów, niezbędnych kwasów tłuszczowych i żelaza. Jest potrzebna do prawidłowego funkcjonowania systemu odpornościowego, niezbędna do wytwarzania czerwonych krwinek i przeciwciał oraz lepszego wchłaniania przez organizm witaminy B12. Jej brak uniemożliwia budowę tkanki mięśniowej.
 • Cholina wraz z inozytolem (oba są składnikami lecytyny) wspomaga przemiany tłuszczów w organizmie, chroni przed stłuszczeniem wątroby. Pomaga w wydalaniu z organizmu toksyn i nagromadzonych leków. Bez choliny pogarsza się funkcjonowanie pamięci i mózgu.
 • Inozytol jest niezbędny do przekazywania impulsów nerwowych oraz wzrostu włosów. Odgrywa ważną rolę w odżywianiu komórek mózgowych.
 • Witamina B12 (kobalamina) uczestniczy w tworzeniu otoczki mielinowej ochraniającej komórki nerwowe, a także neuroprzekaźników nerwowych, które ułatwiają przepływ informacji między komórkami. Ponadto witamina B12 wraz z kwasem foliowym bierze udział w procesie wytwarzania metioniny zapewniającej dobry nastrój. Dzięki temu witamina B12 ułatwia osiągnięcie równowagi psychicznej, pomaga w uczeniu się i skupieniu uwagi. Wpływa na funkcjonowanie mózgu i układu nerwowego, zapobiega zmęczeniu, rozdrażnieniu.

Niezwykle ważnym pierwiastkiem dla układu nerwowego jest również magnez, który wpływa na procesy związane z przewodzeniem impulsów nerwowych, warunkuje odpowiednią pobudliwość nerwowo-mięśniową.

Komu szczególnie polecamy?

 • Osobom narażonym na codzienny stres związany z pracą lub stylem życia.
 • Osobom podejmującym wzmożony wysiłek umysłowy i fizyczny.
 • Każdemu, kto chce wzmocnić swój układ nerwowy. 


Zwiększone ryzyko niedoboru witamin z grupy B występuje:

 • u osób stosujących diety odchudzające,
 • spożywających produkty przetworzone, nadmierną ilość słodyczy, potraw mącznych, czy używek,
 • u kobiet w ciąży i karmiących,
 • podczas wykonywania ciężkiej pracy fizycznej;
 • u osób starszych,
 • w okresie intensywnego wzrostu,
 • u osób narażonych na stres,
 • u osób o zwiększonym wysiłku umysłowym.

Suplementacja witaminami z grupy B i magnezem pomoże korygować braki żywieniowe, a tym samym będzie doskonałym wsparciem dla układu nerwowego.

Stress Management

Składniki aktywne/2 tabletki zawierają:

Tiamina (witamina B1) - 2,6 mg
Ryboflawina (witamina B2) - 3,6 mg
Witamina B6 - 4 mg
Niacyna - 30 mg
Witamina B12 - 4 µg
Witamina C - 120 mg
Kwas foliowy - 200 µg
Kwas pantotenowy - 10 mg
Cholina - 200 mg
Inozytol - 200 mg
Magnez - 60 mg

Sposób użycia: 2 tabletki dziennie po posiłku lub według zaleceń.

Opakowanie: 100 tabletek

UWAGA!
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Produkt należy przechowywać zamknięty w suchym i chłodnym miejscu, niedostępnym dla dzieci.
Źródło: www.calivita.pl

Smakołyki dla Studentów

Produkty CF poznałem przed ponad rokiem i doszedłem do wniosku, że doskonale uzupełnią moją dietę, niepełnowartościową jak u każdego studenta, który z indeksem w garści i z głową w notatkach przesiaduje wiele godzin w oczekiwaniu na egzaminatora.

Cholina - składnik lecytyny - pomogła mi w poprawieniu procesów kojarzeniowych i w koncentracji. Stress Management B-Complex zrównoważył napięcia w układzie nerwowym, powstające pod wpływem silnych emocji egzaminacyjnych. Potrafią one tak zmącić umysł studenta, że egzaminator powątpiewa w jego wiedzę, choćby na minimalnym poziomie. Oba produkty spisały się na piątkę.

Niezastąpiony był dla mnie także Smokerade, ponieważ często przebywałem wśród czynnych palaczy papierosów. Zawarte w tym produkcie przeciwutleniacze oraz wyciąg z owocu cayenne to doskonała ochrona nie tylko układu oddechowego, ale całego organizmu, przed skutkami wdychania dymu papierosowego.

Ulubioną formą spędzania wolnego czasu jest dla mnie pływanie. Nie rezygnowałem z tej przyjemności nawet w czasie sesji egzaminacyjnych. Sport ten wymaga dużego wysiłku mięśni. Intensywnie przebiegające procesy metaboliczne powodują powstawanie zwielokrotnionej liczby wolnych rodników. Aby chronić się przed przykrymi konsekwencjami pasjonującego mnie sportu, korzystałem i do tej pory korzystam z zestawu antyoksydantów Protect 4 life. Używam również Power Mins, aby uzupełnić deficyt minerałów powstający przy długotrwałym wysiłku.

Natomiast prawdziwym rarytasem dla osób poddanych obciążeniom psychicznym i fizycznym w podobnym stopniu, jak studenci ostatniego roku medycyny, jest Bee Power. Można go porównać do eliksiru młodości, gdyż zawiera ogromne bogactwo witamin, białek i aminokwasów, doskonale chroniąc organizm przed wirusami i bakteriami. Polecam ten preparat każdemu, kto prowadzi intensywny tryb życia.
lek. med. J. Olejniczak, źródło: CaliNews, 4/2001

Top